احمدی‌نژاد: آبرو در برپاکردن دکور‌های آنچنانی نیست

شهردار تهران گفت: حفظ آبروی کشور به احیای کاخ‌ها و برپا کردن دکوراسیون‌های صدها میلیون تومانی نیست بلکه به برپایی عدالت، تأمین رفاه عمومی، از بین بردن بیکاری، گرسنگی و حل مشکل ازدواج و مسکن جوانان است.
به گزارش سایت «مردمیار»، دکتر محمود احمدی‌نژاد روز دوشنبه در جمع اساتید دانشگاه اصفهان، با سرزنش آن دسته از مدیرانی که به بهانه حفظ آبروی نظام، اشرافی‌گری و تجمل گرایی را وارد ساختار اداری کشور کرده‌اند افزود: آبروی کشور در پرتو امید و نشاط و شادابی یک جامعه تامین می شود نه در سایه فاصله طبقاتی و شکل گیری قله های ثروت از سوی عده ای خاص.
احمدی نژاد، بخشهایی از الگوی توسعه سیاسی و اقتصادی کشور را اقتباسی و عامل اصلی بروز مفاسد، رشوه خواری و تشکیل قله های ثروت در جامعه دانست و بر ضرورت بازگشت به مبانی فرهنگ خودی و توجه به نیازهای بومی در این زمینه تاکید کرد.
وی با بیان این نکته که چشم ملت ایران امروز به دانشمندان حوزه و دانشگاه دوخته شده است، افزود: قالبها و تئوریهای توسعه سیاسی و اقتصادی لیبرال امروز افکار واندیشه های نخبگان دنیا را به اسارت گرفته و آثار شوم و ویرانگر آن دامنگیر بسیاری از ملتهای جهان شده است.
دکتر احمدی نژاد افزود: اندیشمندان ما باید خود را از بند قالبها و تئوریهای امروز دنیا برهانند و برای اداره کشور به نظریات و قالبهای برگرفته شده از فرهنگ خودی بازگردند.
وی افزود: برخی از مدیران و تصمیم گیران جامعه معمولا مسائل ساده را پیچیده می کنند و سپس خود را از حل آنها عاجز و ناتوان نشان می دهند و امکان نزدیک شدن به آنها را نیز از دیگران سلب می کنند.
شهردار تهران تمرکز گرایی را یکی از مظاهر بی عدالتی و سبب هدر رفتن منابع کشور دانست و خطاب به اساتید دانشگاه اصفهان تاکید کرد که بسیاری از حقایق را باید فریاد زد و آن را تکرار کرد تا به یک مطالبه عمومی تبدیل شود.
وی تصریح کرد که برخی از مدیران خود را آقا، منت گذار و طلبکار مردم می دانند و بیت المال را کیسه‌ای برای خاصه خرجیهای به اصطلاح مدیریتی در نظر می گیرند در حالی که از نگاه فرهنگ خودی، بیت المال بالاترین حرمتها را دارد و مدیران و صاحب منصبان خدمتگزار، بدهکار و منت کش مردم محسوب می شوند.
وی افزود: ملت مسلمان ایران بسیار اجتماعی است و آحاد مردم خود را در غم و شادی یکدیگر شریک می دانند. دلسوزی، همکاری، همدلی، همدردی، همراهی وهمصدایی از ویژگیهای بارز ملت ایران است و مسوولان کشور باید توجه کنند که زندگی فردگرای لذت جوی افراطی هیچ سنخیت و انطباقی با هویت اصیل ملت ایران ندارد.
شهردار تهران بر ضرورت بازگشت به مبانی فرهنگ خودی تاکید کرد و گفت: متاسفانه بخشی از مدیران ما به لحاظ نظری و رفتاری از انقلاب جدا شده اند. راه بازگشت به دامان انقلاب به روی آنان باز است و اگر بازنگردند باید جای خود را به دیگران بدهند.
وی تصریح کرد: تبلیغ «قحط الرجال بودن» کشور یک جریان حساب شده برای تحقیر ملت و باقی ماندن عده ای خاص بر مناصب قدرت است در حالی که ملت ایران به عنوان یکی از پایه گذاران اصلی تمدن بشری، در دامان پر برکت خود مدیران دانشمند و فرهیخته بسیاری را تربیت کرده است و می تواند بساط عناصر پرمدعا و بی‌خاصیت را یک روزه برچیند.
دکتر احمدی نژاد تحول در مدیریت و اصلاح نگاه مدیران به عرصه اداره کشور را یک ضرورت قطعی خواند و افزود: با گذشت این همه سال از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی، چگونه می توان تحمل کرد که عده ای در کوچه پس کوچه های اروپا قدم بزنند و بخواهند از آنها برای ملت بزرگ ایران تئوری و الگو بگیرند. این توهین به دانشگاهها و مراکز علمی و پژوهشی ما محسوب می شود وچنین به نظر می رسد در این چرخه منافعی وجود دارد که حتما باید آنجا را شناسایی و پاکسازی کرد.
وی از بالا بودن هزینه مدیریت در کشور انتقاد کرد و گفت: دولت برخاسته از آراء مردم حقیقتا باید به دنبال منافع عمومی باشد، فرصتها را برای جهش های بلند در عرصه های مختلف غنیمت بشمرد، میان برنامه ها و نیازهای مردم پیوند برقرار کند و اجازه سوء استفاده از منابع عمومی را به افراد، گروهها، جناحها و طیف های به اصطلاح سیاسی ندهد.
شهردار تهران در ادامه سخنانش بر ضرورت آزاد سازی منابع ملی و به کارگرفتن آنها در خدمت پیشرفت کشور تاکید کرد و افزود: درنظام اجرایی کشور، سپردن کارها به مردم به خصوصی سازی تفسیر شد و خصوصی سازی نیز مفهومی جز فروش اموال دولتی پیدا نکرد و عرصه های مختلف برای تحرک مردم نه تنها باز نشد بلکه هر روز بیش از گذشته فضا را به روی مردم تنگ تر کردند.
دکتر احمدی نژاد عدالت را روح حاکم بر برنامه ریزیها و برای کشور یک اصل ضروری دانست و در انتقاد از عملکرد بانکهای خصوصی گفت: بانکهای خصوصی به شکل فعلی آن نه تنها هیچ نقش مثبت و سازنده ای را در اقتصاد بازی نمی کنند بلکه آثار تخریبی آنها در چرخه اقتصادی کشور بسیار زیاد است زیرا چگونه ممکن است یک بانک با سرمایه پانزده میلیارد تومانی تشکیل شود و در نتیجه فعالیت مثبت اقتصادی بتواند در کمتر از چهار سال به یک سرمایه دویست میلیارد تومانی دست پیدا کند.
وی در بخش دیگری از سخنانش، آموزش و پرورش و آموزش عالی را پایه تعالی کشور دانست و بر ضرورت قرار دادن این دو بخش در اولویتهای برنامه ریزی تاکید کرد.
شهردار تهران به نقش فرهنگی و تربیتی آموزش پرورش و آموزش عالی اشاره کرد و گفت: رابطه معلم و دانش آموز و استاد و دانشجو تنها به آثار علمی آن محدود نمی شود بلکه اثر تربیتی و فرهنگی این ارتباط در ویژگیهای شخصیتی دانش آموزان و دانشجویان نظیر خودباوری، شناخت گذشته و توانمندیها به عنوان عامل انگیزشی برای حرکت، توجه به آرمانها و اهداف نیز بسیار مهم و تعیین کننده است.
وی افزود: جوانان کشور درس پاکدامنی و شجاعت علمی، سیاسی، فرهنگی و شجاعت در اظهارنظر و ایستادگی بر یک فهم دقیق و عقلانی، سلامت کاری، تعهد نسبت به مردم و نگاه حکیمانه به آینده را از چه کسی جز معلم و استاد خود و در چه محیطی جز مدرسه و دانشگاه باید فرابگیرند؟ متاسفانه عرصه فرهنگ در نظام آموزشی ما غایب است و در برنامه های آموزشی برای معلمان و استادان، ماموریت فرهنگی تعریف نشده و ابزار آن نیز فراهم نیامده است.
دکتر احمدی نژاد تدابیر، تربیت و نگاه محبت آمیز معلمان و استادان فرهیخته و دلسوز را در نهادینه کردن ویژگیهای شخصیتی جوانان کشور تعیین کننده دانست و افزود: جوانان این مرز و بوم در بستر انسان ساز آموزش و پرورش و آموزش عالی است که می توانند به انسانهای شجاع و توانمند جهت اداره جامعه تبدیل شوند و این رویکرد باید به یک جریان مستمر و ریشه دار در نظام آموزشی تبدیل شود.
وی صیانت اداری از مردم را یک وظیفه مهم و در عین حال فراموش شده دولت برشمرد و افزود: ترویج سازمان یافته ابتذال ایجاب می کند که دولت به صیانت از مردم بپردازد. دور شدن از فرهنگ خودی موجب بروز نابسامانی در فعالیتهای اصیل و ضروری می شود زیرا هنگامی که به ابتذال جایزه و امتیاز داده می شود، فکر، هنر و اندیشه درست مجال بروز و ظهور پیدا نمی کند.
شهردارتهران در پایان سخنانش و در پاسخ به پرسش یکی از استادان دانشگاه اصفهان، انتخابات را یک حادثه پیچیده و پرهیجان سیاسی خواند و تاکید کرد که انتخابات فرصتی برای مطرح کردن افکار و ایده هاست و مردم بدون آنکه نیاز به متولی داشته باشند با انتخاب خود، سرنوشت کشور را رقم می زنند.


/ 20 نظر / 13 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ali

آقا شما اونجايی و اين حسین درخشان منافق توی تهران جولان میده. پس کجاست غیرت بسیجی؟ http://hoder.com/weblog/archives/014180.shtml

امید

بنام خالق عدالت و آزادی. دوست عزیز اگر می خواهی عدالت به معنای واقعی اش،آزادی به معنای غیر ابزاری اش، در این مملکت امام زمان(عج) که ثمره خون انسانهای پاک و آزادیخواه واقعی از آدم ابوالبشر تا به حال است و اگر می خواهی دنباله رو واقعی راه اهل بیت و امام راحل و شهداء باشی ودر فردای قیامت سر بلند باشی از سایت http://antimonafegh.blogspot.com دیدن نما و با امضاء کردن این طومار که برای مجازات یک وبلاگ نویس مرتد که در نوشته هایش به تمام مقد سات این مردم و به امام زمان ما جسارت نموده تهیه شده یکی از اصول دین خود را که همان تبری می باشد لباس عمل بپوشان که انشاالله این عملت مرضی رضای امام زمان خواهد بود (.یکی از حامیان محاکمه این هرزه نویس ضد دینی )

زهرا

سلام نمی خواهيد بعد از انتخاباتی آپ کنيد؟؟؟ موفق باشی والتماس دعا

فرياد

ببخشيد اگه اين كامنت مزاحمتون هست...اين روزها و بهتر بگويم اين ساعات و لحظات "واسلاو هاول"ايران در حال دست و پنجه نرم كردن با مرگ است.باور كنيد حالم از خودم بهم مي خورد.چرا كاري نمي كنيم؟بگذاريم گنجي بميرد؟؟؟نمي دانم چه بايد كرد ، ولي هركاري و هر چيزي به ذهنتان مي رسد را فرياد بزنيد و بگوييد.كجايند آزادي خواهان؟؟؟چرا كسي يك راه عملي پيشنهاد نمي دهد؟ هيچ چيز با گذشت زمان آسان تر نمی شود ما خسته تر می شويم و تنهاتر و پذيرش چيزها آسان تر می شوند همين. تا خسته تر نشديم و تا خاتمي هست يه كاري كنيم.راستي چرا خاتمي كاري نمي كند؟اندك آبرويي كه در بين مردم برايش مانده را از دست ندهد.مگر خاتمي يادش رفته گنجي را؟شايد نمي داند كيست.آقاي ابطحي شما كه سنگ خاتمي را به سينه مي زنيد....شما به يادش بياوريد.باور كنيد خاتمي اين كار از عهده اش بر مي آيد.هر كاري را نتوانست انجام دهد اين يكي را مي تواند.آقاي خاتمي نام نيكي از خودتان به جاي بگذاريد. من پيشنهاد مي كنم كه هر چه سريعتر نامه اي تنظيم شود نسبت به خاتمي.يادش بياوريم سوگندي را كه براي حفظ جان و ناموس اين مردم خورده است.حتي اگر شده خواهش كنيم از خاتمي.آقاي خاتمي

zeinab

سلام اسم وبلاگتون من رو ياد يه چيزی ميندازه .سرجريانات آغاجری که دانشگاه ما شلوغ پلوغ شده بود توی تجمع بچه های انجمن دختر وپسر دست تو دست هم يار دبستانی رو می خوندن وما حرص می خورديم ،شبش توی خوابگاه بچه مذهبی ها جمع شده بوديم اين شعر رو خونديم ويه دلی از عزا در آورديم .شما هم مثل اينکه بدتون نمی ياد از اسمی که برامون گذاشتن .به هر حال موفق باشيد به ماهم سر يزنيد خوشحال می شيم .ياحق

shirin

يه مسافر از خارج داريم ميگه وقتی ديديم که بوش از انتخاب آقای احمدی نژاد چه جلزوولزی ميکنه فهميديم آدم درستی را مردم ايران انتخاب کرده اند.مرگ بر امريکا

طيبه

سلام ...اگر بار گران بوديم رفتيم ...اگر نامهربان بوديم رفتيم...حلالمون کنيد...التماس دعا...يا زهرا

شقایق سبز

سلام خدا خیرت بده که چندتا صلوات فرستادیم وبلاگتون پر مغزه موفق باشید