احمدی‌نژاد: پافشاری بر حق مردم رادیکالیسم است؟!

دکتر محمود احمدی نژاد در جمع دانشجویانی که برای درخواست از وی برای حضور در عرصه انتخابات ریاست جمهوری، روز پنجشنبه گرد هم آمده بودند، گفت: جلسات مردمی ما را مسخره می کردند! ما می رفتیم جلسات مردمی اما اینها مقاله می نوشتند و مسخره می کردند ، می گفتند کارهای سطحی و پوپولیستی است.

به گزارش سايت خبری «خط نهم»، وی در مورد کاهش بودجه شهرداری افزود: وقتی آمدیم شهرداری بودجه کم شد، از صبح تا شب تهران (یک روز) 3 میلیارد تومان هزینه دارد، یک دفعه بودجه شهرداری شد 6 میلیارد تومان در هفته! به همین دلیل کمیته ویژه ای شبانه روز راه های کسب درآمد را بررسی می کرد، نه می خواستیم تراکم بفروشیم ، نه قانون بفروشیم نه برجهای تقلبی بسازیم ، نه تخلف بکنیم و نه به مردم فشار بیاوریم و عوارض را گران کنیم و اصولاً این روشها را قبول نداشتیم. چه باید می کردیم؟

احمدی نژاد تصریح کرد:  دنبال قرض کردن بودیم ، در چنین شرایط مطلع شدیم در گذشته ی شهرداری طلب های مردم را تقسیط می کرده و ماهانه 2 درصد سود رویش می کشیده که مطمئن بودیم این کار حرام است،جلسه گذاشتیم و به اتفاق گفتیم این را حذف می کنیم ، کارشناس ها گفتند همین طوری هم شما بودجه ندارید و این کار وضع شما را بدتر خواهد کرد ولی نگاه ما متفاوت بود و نمی خواستیم اسلام را با حرام جلو ببریم.

 احمدی نژاد با اشاره به نحوه تأمین کسری درآمد شهرداری با تأکید بر عدم قانون شکنی گفت: پافشاری بر اصول تحول ایجاد می کند و کشور ما نیازمند این تحول است ، این رمز پیروزی اصولگرایان است البته توکل به خدا و اخلاص هم لازم است.

وی با اشاره به تبلیغات منفی برخی رسانه ها اظهار داشت: مناصب حکومتی ارث پدری کسی نیست ، مال مردم است و چون قرار است در انتخابات ریاست جمهوری اتفاق خیلی مهمی رخ دهد ، دشمنی ها هم خیلی سنگین است و از درون و بیرون کشور ، برخی ها دارند فعالیت منفی می کنند ،  گروه های ضد انقلاب که همگی برای کاهش مشارکت مردم در انتخابات فعالند و گروههای قدرت طلب هم که همه مناصب اصلی کشور را 20 سال در اختیار گرفته اند و همه تلاششان این است که قدرت از دستشان نرود.

وی افزود:  مناصب که ملک شخصی افراد نیست اما عده ای هستند که کمترین بازدهی ، بیشترین تخلف و بیشترین فساد کاری را دارد و سپس می گویند به اینها دست نزن. چرا؟ مگر ارث پدرشان هست؟ چرا نباید به اینها دست زد؟ عزل این افراد اتفاقاً عین ارزش است ، مناصب مال مردم است ، مال حق است ، مال اسلام است اما یک عده می گویند ارث پدری من است ، ارث پدری حزب است ، که با هزار لطائف الحیل از یک طرف با انحصار های اقتصادی و رانت های اقتصادی واز طرف دیگر مناصب قدرت ، به دست آمده است که اینها به این سادگی نخواهند گذاشت و جنگ روانی راه می اندازند.

احمدی نژاد با اشاره به اتهاماتی که در مورد مدیران نسل جدید اصولگرایان از سوی مخالفین آنها بیان می شود ، تصریح کرد: می گویند پافشاری بر حق مردم یعنی رادیکالیسم ، اگر پافشاری بر حق مردم رادیکالیسم است ، ما به آن افتخارمی کنیم ، اگر تضییع حق مردم اسمش میانه روی و تعادل است ما از آن بیزاریم ، اگر دزدی و تقلب و رانت خواری ، میانه روی و اعتدال و مترقی بودن است ، ماازآن متنفریم.

وی با اشاره به روحیه برخی مدیران دولتی گفت: ما از این روحیه که ببینی بخش عظیمی از مردم در فقر و گرسنگی و اختلاف طبقاتی دست و پا می زنند و تو در فکر کیف و تفریح خودت باشی بیزاریم ، اگر دلسوز مردم بودن و نوکر مردم بودن رادیکالیسم است ما این را با همه دنیا هم عوض نمی کنیم.

شهردار تهران با اشاره به تخریب عملکرد شهرداری در دوره جدید اظهار کرد: پلی که همیشه 3 ساله ساخته می شده، ما آمدیم گفتیم یک ساله می سازیم ، آن آقای وزیری که آمده بود کلنگ بزند فکر کرد نقطه ضعفی از شهرداری پیدا کرده و رفت پشت تریبون گفت چرا می گویید یکساله! چرا چیزی می گویید که انجام ناشدنی است و مردم مایوس بشوند؟ آن پل 11 ماهه ساخته شد، ولی انعکاس نیافت.

احمدی نژاد در مورد اختلافات بین اصولگرایان و ایجادکنندگان آنها گفت: روزی خواهم گفت که چه کسانی پشت این قضایا هستند. آن کسانیکه نیروهای انقلاب را متهم می کنند به قدرت طلبی، همان کسانی که به ظاهر دلسوزی می کنند برای نیروهای انقلاب و می گویند که چرا با هم توافق نکردند و ای کاش توافق می کردند، همانها پشت صحنه تفرقه اندازی می کنند.

/ 0 نظر / 14 بازدید